Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Že já, trubka, čekala až doteď, než jsem si konečně přečetla poslední díl sedmidílné řady Harryho Pottera. Tak dlouho jsem si nechávala ujít naprosto fantastický konec, uzavření příběhu a napínavý zážitek!

Když jsem četla Kámen mudrců (tedy první díl), bylo mi zhruba jako Harrymu. To bylo naprosto ideální, protože jsem tak nějak rostla s ním. Postupem času se pohádka měnila v napínavé čtení, přičemž se postupně měnily i moje čtenářské preference. Takže ideální. O to zbytečnější bylo, že u posledního dílu jsem tak otálela.

Fakt, že je J. K. Rowling skvělá spisovatelka, je jasný. Ale před cca rokem a půl jsem od ní četla Prázdné místo a nechalo ve mě poněkud prázdné místo, co se týká nějakého literárního zážitku. Postavy tam byly servírované v hojném počtu a to stylem, že se v nich člověk mnohdy ztrácel, příběh tak trochu jalový a do strany 500 poměrně nuda.

Jenže Harry to je jiná káva!

Na jeho samotném konci dostanou i předešlé díly úplně jiný rozměr. Nechápete, jak tohle mohla vymyslet, a překvapením vám snad až spadne brada.

Jak vidíte... mé nadšení nezná mezí.

Takže ať už je vám, kolik chce, pokud jste Harryho Pottera ještě nečetli, určitě se do něj dejte. A pěkně od začátku... protože jinak se nechytíte a zkazíte si tak skvělé počtení.

A co vy? Četli jste nějaký díl Harryho Pottera? Dejte vědět do komentářů!

DIY: Podzimní věnec

DIY: Podzimní věnec

Simona Monyová - Život a smrt

Simona Monyová - Život a smrt