Simona Monyová - Život a smrt

Simona Monyová - Život a smrt

Některé osudy jsou až zoufale smutné. Třeba ten Simony Monyové - maminky tří synů, nadané spisovatelky, úspěšné podnikatelky, chytré ženy, ale také týrané manželky a oběti vlastního manžela, který ji 3. srpna roku 2011 ubodal.

Richard Sacher byl autorčiným blízkým přítelem, a proto se po její tragické smrti rozhodl vydat knihu, kde na Simonu Monyovou vzpomíná a také poukazuje na to, jak dlouho se jí dařilo své utrpení držet pod pokličkou. Okolí dlouho nic netušilo, a když už se pomalu začínalo dozvídat pravdu a spisovatelka se konečně dostávala z područí psychopatického manžela, přišel ten nejhorší možný konec.

V knížce Simona Monyová - Život a smrt se Richard Sacher nevěnuje jenom smrti, ale také tomu, jaká jeho kamarádka byla, jak se seznámili, jakým způsobem tvořila a co jí dělalo radost. Mimo to zde čtenář najde také úryvky ze všech jejích knih a věřte mi, že po jejich dočtení jsem si hned dvě zarezervovala v knihovně. Styl psaní je totiž naprosto čtivý a témata jsou z běžného života.

Nechci být nespravedlivá a můžu hodnotit jen a pouze z vlastních pocitů, nicméně trochu mi vadil jistý egoismus Richarda Sachra, kvůli němuž se nezapomene pochlubit, kdy se mu co a jak zadařilo, a také vztahovačnost, což i sám lehce připouští. Několikrát si totiž myslel, že když se mu Simona Monyová neozývá, něco jí na něm vadí a podobně. Ona ale ve svém soukromí řešila mnohem závažnější záležitosti. 

Kdo ví, kolika knížkami mohla naši literaturu ještě obohatit, ale bylo by jich jistě hodně, protože vydávala zhruba dvě ročně, což je velice úctyhodný výkon. Navíc její spisovatelská hvězda stoupala a v žebříčku překonala dokonce i Michala Viewegha. Co se týká žen, po jistou dobu byla nejprodávanější českou autorkou.

Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter a Relikvie smrti

Mrkvový koláč

Mrkvový koláč