DIY: Svítící teepee

DIY: Svítící teepee

Teepee pro děti jsou hitem hlavně v pokojíčcích zařízených v nordic stylu. Ten se nám natolik zalíbil, že jsme se rozhodli do něj postupně přetvořit celý náš domov.

Ono teepee se samozřejmě dá koupit, ale taky poměrně snadno vyrobit. No dobře... zase tak snadné to není, aspoň dle toho, jak jsem se u toho sem tam lehce vztekala. Ale výsledek je super a udělal našemu roběti obrovskou radost.

Celé teepee jsem šila na stroji dle tohoto postupu, akorát jsem si místo povlaku na peřinu vzala deku a přidala jsem dva pruhy ze záclony se dvěma krátkými řetězy světýlek. Konstrukce je z běžných bambusových tyčí ke kytkám, které jsme koupili v Obi za pár kaček a kterým jsem ještě nabílila konce, protože nevypadaly moc pěkně. A na podlahu jsem použila takovou tu dečku, co se dává miminkům na zem, takže je příjemně měkká.

Chvilku jsem přemýšlela, jak zakrýt místo, kde se tyče potkávají a kde bylo nutné deku svázat. Navíc jsem sem umístila konce světýlek, proto byl potřebný přístup pro rozsvěcení a zhasínání a také případnou výměnu baterií. A pak mě napadlo uháčkovat široký obdelník, který je vzadu spojený čtyřmi knoflíky. Díky tomu lze snadno sundat, kdyby bylo potřeba svázaní teepee přitáhnout. K vypínačům světýlek je naprosto volný přístup shora, ale jsou zakryté, takže neruší celkový dojem.

No a nakonec moje velká pýcha... první uháčkovaný lapač snů. Už pracuju na dalším, tak vám ho určitě taky ukážu.

Co vy na to? Jak se vám naše teepee líbí?

Celozrnné kokosové sušenky

Celozrnné kokosové sušenky

DIY: Podzimní zlato

DIY: Podzimní zlato