Celozrnné kokosové sušenky

Celozrnné kokosové sušenky

Čím větší je venku zima, tím víc peču. A pak stojím u okna, koukám na zachumlané lidi, popíjím kávičku a ujídám vonící dobrotu, zatímco vedle mě robě s pochutinou v puse taktéž významně hledí z některého z našich francouzských oken a důležitě napodobuje svou zasněnou matku... nebo mi případně visí na noze a dožaduje se architektonického posouzení stavby ze stavebnice. Jak kdy. Dle nálady. Ale v kuchyni pomáhá bravurně, už umí vyklepnout vajíčko do hrnku jednou rukou... já s tím mám potíže dodnes... i za použití obou horních končetin.

Tentokrát jsme si na tuhle kouzelnou chvíli ukuchtili kokosové sušenky. Pravda, vize byla jiná. Chtěla jsem použít nové tiskátko. Jenže těsto bylo značně řídké a lepivé. Když se mi navíc úhledná kolečka v troubě totálně rozlila do všech světových stran, myslela jsem si, že do toho kopnu. Jenže nakonec ty sušenky byly tak dobré, že s vámi přeci jen můj improvizovaný recept musím sdílet.

Co budete potřebovat?

  • 140 g másla
  • 120 g jemné celozrnné mouky
  • 50 g kokosu
  • 1 vajíčko
  • 160 agávového sirupu
  • 1 lžičku prášku do pečiva

Jak na to?

Nejprve si nechte hodně povolit máslo, pak už stačí všechny ingredience smíchat a vymíchat těsto.

Můj tip: Můžete přidat dvě lžíce kakaa. Nebo to udělejte jako já a přidejte jednu do půlky těsta, budete pak mít dva typy těchto výborných sušenek.

Na plech pokrytý pečicím papírem dělejte kuličky. S jejich tvarem si nemusíte dělat hlavu, jak jsem psala nahoře, ony se stejně roztečou. Jen s tím počítejte a dělejte mezi jednotlivými sušenkami dostatečné mezery, aby se vám nespekly dohromady.

Pečte na 150 stupňů dozlatova.

Dobrou chuť!

Tylda

Tylda

DIY: Svítící teepee

DIY: Svítící teepee