4 tipy, jak zabavit dítko, když je venku ošklivo

4 tipy, jak zabavit dítko, když je venku ošklivo

Cca dvouletý mrňous potřebuje aktivitu, vyžití a objevování nových věcí. A co doma, kde už to zná, že? Jenže občas to jinak nejde. A v tu chvíli je každá rada drahá... Tady máte čtyři moje tipy, co s aktivním človíčkem dělat, když nemůžete vyrazit ven.

1. Zavřete robě do krabice

Jedna z nejlepších domácích aktivit! Za upozornění na ni moc děkuju Zuzce z blogu SpaceSusi.

Je to naprosto jednoduché... seženete pořádnou krabici bez víka, umístíte do ni potomka, kterému k ručce dáte fixy, a ukažete, že na celou plochu krabice může malovat. Uvidíte zázraky. Klid, ticho a naprosté soustředění.

2. Pořiďte tempery

Sama bych nečekala, jak velkou zábavu jedny tempery přinesou. Emily chvíli výtvarničila štětcem a pak jsem jí ukázala, že je docela sranda obarvit si ruku a obtisknout ji na papír. Toho se chytila s vervou sobě vlastní.

Malá rada: Odkliďte všechno ze stolu nebo stolku, budete mít snazší úklid, kdy nejprve ve vaně vydrhnete celé dítě a následně pouze onen kus nábytku.

3. Kuchtěte

V kuchyni je s malými dětmi zábava. Nechte je vám pomáhat a vyprdněte se na to, jestli se nenadělá nepořádek, s trochou motivace vám i s ním bude pomoženo.

Jen ať vaše ratolest pěkně míchá a věřte, že jí můžete svěřit třeba i rozbíjení vajíčka do hrnku (Emily už to zvládá lépe než já). Úžasné jsou jakékoliv dobroty, které se vykrajují. Co třeba se pustit do perníčků? Uvidíte, že u míchání těsta, vykrajování i zdobení budete mít šikovného pomocníka.

4. Přebírejte

Tuhle činnost mám z montessori postupů, opravdu funguje a navíc vašemu dítěti napomáhá ve vývoji.

Dejte dítku něco přebírat. U nás se kdysi začínalo u vysypání velkých těstovinových vřeten, které pak Emily měla za úkol posbírat do dózy. Větší děti už klidně mohou přebírat třeba dvoubarevné fazole do dvou misek. Anebo úplně bohatě stačí pootvírat fixy a poprosit o jejich uzavření podle barev.

 

 

Co malému dítku k Vánocům?

Co malému dítku k Vánocům?

Mámy, na únavu máme nárok

Mámy, na únavu máme nárok