Co malému dítku k Vánocům?

Co malému dítku k Vánocům?

Do Vánoc už zbývá jen pár týdnů a každá z nás chce toho svého drobka něčím potěšit, viďte? Vždyť co může být hezčího než nadšení v dětských očích...

U nás se Vánoce nesou v minimalistickém duchu. S množstvím ani honosností dárků to nijak nepřeháníme, protože se snažíme dělat si radost tak nějak v průběhu celého roku. I tak si ale pod stromečkem rádi nadělujeme něco pěkného.

A tak jsem si řekla, že vám napíšu pár tipů, co by mohlo mít nebo už mělo úspěch u našeho potomstva.

Na co mám spadeno...

1. Retro hračky

Hračky inspirované dobami dávno minulými mají svoje velké kouzlo. Co třeba retro kočárek? Emily s ním drandila na dovolené a pak jsme málem museli jít za majitelem ubytování, aby nám ho prodal.

2. Jako dospělí

Pro děti jsme největším vzorem my - rodiče. A od toho se často odvíjejí i jejich hry. Jelikož my zrovna Emily zařizujeme kuchyňku, nadchly mě sady krájení zeleniny a ovoce. Všechny kousky jsou bezpečné a navíc dřevěné, takže žádný plast.

3. Domácí pískoviště

I když jsem v létě vyráběla domácí písek, přeci jen jsem se rozhodla zkusit i kupovaný (značky Sands Alive!). Jako velké plus vidím to, že se nesype, nezasychá a nešpiní. 

Z vlastní zkušenosti...

1. Trocha toho zpěvu a hovoru

Byť jsem dala rodině zákaz jakýchkoliv hraček, které vydávají nějaké zvuky, dostala vloni Emily mluvícího pejska. Ten hraje spoustu písniček a povídá různé věty, jimiž motivuje dítě k opakování a aktivitám... jako třeba k hledání vlastního ouška a podobně.

Musím říct, že je to hračka, kterou jsem vzala na milost, protože robě je z ní celý rok nadšeno. A vůbec nevadí, že mi teď občas v hlavě hraje Třpyť se, třpyť se hvězdičko.

Pejska můžete pořídit ve dvou variantách - pro holčičku a pro chlapečka.

2. Kreativita

Velký úspěch u nás doma zaznamenala také Play Doh plastelína. Škoda jen, že když ji necháte venku na vzduchu, ztvrdne. Na druhou stranu je ale velkou výhodou fakt, že není nebezpečná, pokud ji dítko pozře. U nás to naštěstí snad už nehrozí, ale přeci jenom i dvouleté děti občas něco rády ochutnají i mimo talíř.

 

Máte už dárky nakoupené? A co dětičkám dáváte?

Dárek, který potěší každou vílu

Dárek, který potěší každou vílu

4 tipy, jak zabavit dítko, když je venku ošklivo

4 tipy, jak zabavit dítko, když je venku ošklivo