Ve fashion a bio/eko víru

Ve fashion a bio/eko víru

Zajímavých akcí není nikdy dost, a tak když už jsem na jedno sobotní dopoledne předala mateřské povinnosti muži, rozhodla jsem se jich stihnout co nejvíc.

Nejprve jsem se zastavila na piazzetě Národního divadla, kde probíhal Dyzajn Market. Objevila jsem tam hlavně ony boží svačinové pytlíky Mags Bags, o kterých jsem vám hned psala. 

Pak jsem si na Náplavce v klídku prošla farmářské trhy a došla na blešák na lodi. Je tam pravidelně a je to opravdu klasika. Stará veteš... tedy poklady pro nás milovníky retra.

Hlavní program ale přišel až v Holešovicích, kde jsem byla pozvaná na Sustainable Fashion Day vol. 2. Akce se konala v rámci doprovodného programu Mercedez-Benz Prague Fashion Week a stojí za ní Moyomi, což je platforma určená pro všechny, kteří hledají smysluplné alternativy v módním průmyslu. Tím pádem událost padla do noty těm, co se zajímají o dopad módy na životní prostředí.

Omrkla jsem tedy spoustu parádních kousků a poznala několik nových značek. Bohužel jsem nebyla na žádném workshopu, ale to příští rok snad doženu.

Zlatým hřebem byl festival Evolution na holešovickém výstavišti, kde jsem okukovala stánky, povídala si se zajímavými lidmi a poslouchala přednášky asi tři hodiny. Poznala jsem několik natolik skvělých produktů, že o nich postupně chystám samostatné články. Byl to tak inspirativní zážitek, že tu elektrizující energii a nadšení, s nimiž jsem odcházela, cítím ještě teď, když si na to vzpomenu. Příští rok znovu... a ten další zase... a vlastně asi každoročně.

Dyzajn Market 

Blešák na lodi na Náplavce

Sustainable Fashion Day vol. 2

Festival Evolution

Mrkvovo-jablečné muffiny s javorovým sirupem

Mrkvovo-jablečné muffiny s javorovým sirupem

OOTD: Jarní motýli

OOTD: Jarní motýli