Kam v Praze do sekáče? + jeden online tip

Kam v Praze do sekáče? + jeden online tip

Pokud jste stejným milovníkem sekáčů, víte, že tipů na tyhle obchůdky není nikdy dost. Dneska jsem si proto pro vás připravila výčet a malé zhodnocení těch, které ráda navštěvuju. Omlouvám se mimopražským, jde pouze o second handy v Praze, ale i vy si můžete přijet skvěle sekáčově nakoupit.

Mám však jednu inspiraci pro kohokoliv z ČR. Doporučit můžu online sekáč - second-hand.cz. U každé věci najdete hodnocení a případné upozornění na vadu. Už jsem odtud objednávala několikrát a vždy se skvělou zkušeností. Navíc ceny jsou hodně nízké a nabídka široká.

A teď k těm pražským...

Crashily - výběrový second hand

Jeden z nejstylovějších sekáčů, ve kterém najdete spoustu originálních kousků. Věci jsou čisté a přehledně srovnané na stojanech. Koupit zde navíc můžete i nějaké doplňky a botky.

Ceny jsou adekvátní ke stavu oblečení. Například moje plisovaná sukně, kterou jste na blogu už také mohli vidět, stála asi 260 Kč. Zboží si můžete prohlížet také na facebooku, kde jej lze i kupovat online nebo rezervovat.

Adresa: Ječná 14 Praha 2

Druhá vlna

Obchodů Druhá vlna najdete v Praze několik. Já mám zkušenost s tím v Palackého ulici. Nejčastěji tady kupuji dětské oblečení. Ceny jsou střední, záleží na daném kousku.

Adresa: ulice Palackého 2 Praha 1, Jugoslávská 479, Lidická 406 a Nitarská 1012

Textile house

Síť těchto obchodů nabízí velké prodejny (někde dokonce několikapatrové) s nepřeberným množstvím věcí pro ženy, muže i děti různého věku. Mojí oblíbenou pobočkou je ta v Charvátově ulici.

Bohužel velkým mínusem je fakt, že do spodního patra vedou pouze točité schody, takže pokud jsem sama s kočárkem, nedostanu se tam. Kladem je naopak otevírací doba po celý týden a speciální slevové akce. Například zrovna tento pátek měli vše za 60 Kč. Díky mamce jsem se mohla podívat do všech částí a ulovila parádní košili a top.

Oddělenou mají dokonce i vintage část, kde se dají najít skvělé retro kousky.

Oblečení je levné, v poměrně dobrém stavu a čisté. Sem tam se mi stalo, že třeba chyběl knoflík. Je potřeba dobře vybírat a dávat si pozor na kvalitu.

Adresa: Charvátova 11 Praha 1, adresy ostatních prodejen najdete na stránkách Textile house

Genesis

Nedaleko od Národního divadla je možné mrknout do sekáče Genesis. Věci jsou zde přehledně srovnané dle barev a výběr opravdu hodně široký. Koupit můžete i kabelky a boty. Vše ve skvělém stavu.

Podařilo se mi tady natrefit i na akci - 50  %.

Adresa: Národní 340 Praha 1

Second Hand Land

Na celou budovu s velkoobchodem, maloobchodem, hrabárnou a pravidelnými trhy potřebujete víc času, ale máte šanci najít skvělé kousky za pár kaček. Kvalita zboží je různorodá.

Adresa: Branišovská 43 Praha 12-Točná

 

Moje stálice už tedy znáte...

Brzy se ale chystám rozšířit si obzory a omrknout tyhle sekáče: Ujetá číča, Fifty-fifty, Šatna, Bohemian Retro a Molo bazar, tak dám vědět, jaký jsem z nich měla dojem.

 

Mějte se moc krásně a pokud znáte nějaký skvělý sekáč (ideálně v Praze), určitě budu ráda za tip.

Zdroj obrázku.

OOTD: Jarní den

OOTD: Jarní den

Muffiny z pohankové mouky

Muffiny z pohankové mouky