Dokonale uklizená domácnost s 20měsíčním robětem? Zázraky se nedějí!

Dokonale uklizená domácnost s 20měsíčním robětem? Zázraky se nedějí!

Nejsme bordeláři, ale na druhou stranu ani fanatici do uklízení, kteří by každou chvíli pobíhali se savem a leštěnkou. Jsme prostě zcela normální... alespoň v tomto směru.

Pravda, já bych si někdy přála, aby naše domácnost byla tak nějak upravenější. Ale již jsem pochopila, že nenajmu-li si někoho, kdo bude třikrát denně docházet a šůrovat, vytouženého dokonalého pořádku dosáhnu za cca dva, tři... no v nejhorším případě čtyři roky. Nevím, ale jsem přesvědčená, že dokud je našemu potomstvu okolo druhého roku života, nemám šanci.

Proč, ptáte se? Pokud ano, jste jistě bezdětní... nebo máte podobně malé dítě a umíte zázraky (a pak se určitě ozvěte, protože bych na něj chtěla recept).

Vezměte si třeba takové vysávání. Jezdíte "sloníčkem pomocníčkem" - jak jste vysavač představili dítku - jako diví a v trubici chrastí drobky od snídaně. Dítko vás zaujatě pozoruje... se sušenkou, křupkou či jinou pochutinou drolivého charakteru v malé ručce. A tak posečkáte, až vaše malé milé dojí a ještě přeběhnete celý byt, jímž se klikatí drobečková cestička. Jste nadšeni výsledkem. A dítě si žádá přídavek.

Nebo jste měli stejně hloupý nápad a pořídili si domov s francouzskými okny. No jistě, ono je to pěkné, ale v čistotě neudržitelné. Po vyleštění máte cca 5... v lepším případě 10... minut, než si to k lesknoucímu sklu přihasí děťatko a ručičkama od banánu, krému na pozadí nebo jiné hmoty matlavé konzistence nepoznačí své teritorium.

Abych ale nekřivdila, existují domácí práce, s nimiž naše dítko vehementně a skvěle pomáhá... jako například:

  • luxování --- s vypnutým vysavačem, protože jeho zvuk Emily značně ruší
  • zametání --- hlavně obrázků ze zdi pomocí násady
  • vyndavání nádobí ze spodní části myčky --- byť občas dojde k omylu v rozlišení, zda již bylo myto
  • dekorování --- třeba sedačku melounem
  • vaření --- i když to znamená, že míchané těsto později seškrabávám i z televize v obýváku
  • vynášení nočníku --- s 90% šancí, že všechen obsah je dopraven na místo určení nikoliv mimo
  • zalévání rostlin na terase --- po němž, pravda, se i skalničky stávají lekníny plovoucími na hladině jezírka

Zcela bezchybně však provádí nandavání věcí do pračky z předem připravené hromádky, odnášení věcí do koše na prádlo, vyhazování odpadků, utírání prachu a uklízení rozlitého čehokoliv, na což jsem velice hrdá.

Taková malá příhoda na závěr, která je důkazem, že z našeho roběte roste čistotné stvoření...

Nedávno ze mě Emily v obchodě vymámila nanuk. Protože jsem matka již trochu zkušená, nechala jsem jí ho sníst venku za velice pomalého blížení se domů. Trochu jí to kapalo, a tak si u vchodu do domu vyžádala papírový kapesník. Jako vždy si pečlivě otřela ústa a ruce, ale když jsem čekala, že mi lepivý kapesník podá, otočila se na kramflíčku a kamsi se odebrala. A pak po sobě otřela všechny kapičky na chodníku. Od dveří až k obchodu. Co vám budu povídat, byla jsem dojatá.

Čteme dítkám: Ada a myší strašidlo

Čteme dítkám: Ada a myší strašidlo

Domácí posušeníčko

Domácí posušeníčko