Ty, já a ti druzí

Ty, já a ti druzí

Když se do vztahu vetře nevěra, je to vždycky malér. Není fér, ubližuje a trápí, ale i tak se s ní setkává velké procento vztahů. A právě manželé Hallovi z knihy Ty, já a ti druzí se s takovým karambolem potýkají.

Adam Hall jde slepě za svým chtíčem a naváže milenecký vztah s Emmou. Jak už to tak bývá, jednoho dne si jeho manželka Beth dá dvě a dvě dohromady a je jí jasné, že se něco děje. Adam musí s pravdou ven. Manželství rodičů devatenáctileté Meg se řítí do propasti. Beth manžela okamžitě vyhodí z několik let budovaného domova.

Na začátku knížky ale tohle mají Hallovi za sebou. Příběh totiž začíná až po rozchodu a jeho detaily se čtenář dozvídá zpětně. Velice zajímavé je pojetí, kdy se střídají kapitoly psaní z pohledu Adama a z pohledu Beth. Kdo ví, zda sama autorka má podobné zkušenosti, nicméně je potřeba ocenit hloubku procítění situací.

Zvenčí vždy lze všechno snadno odsoudit, ale obvykle jsou věci daleko složitější.

A tak se Beth potýká se zklamáním, znovuobjevováním světa nezadaných, učí se obejít se bez manžela a také se snaží zjistit, zda je možné přestat ho milovat. Adam přitahuje smutné události, a to natolik závažné, že je čtenář minimálně čtyřikrát značně zaskočen. Díky tomu je tahle čtivá kniha poutavá a jistě se u ní nebudete nudit.

Hlavní postavou vedlejší dějové linie je Adamův bratr Ben, který se vrací po ročním pobytu v zahraničí. I on má svá tajemství, třinácté komnaty a nedorozumění.

Máte-li rádi čtení o vztazích, ale nechcete červenou knihovnu, pak by se vám tahle knížka mohla líbit.

VIDEO: Tentokrát o eKnize a jiném psaní

VIDEO: Tentokrát o eKnize a jiném psaní

Jak mateřství změnilo mé čtenářské já

Jak mateřství změnilo mé čtenářské já