Nic se neděje jen tak

Nic se neděje jen tak

"Ještě chvilku," škemráme já i Emily zabalené v peřině, když muž umlčí budík. Nejde nám topení. Mě už druhý den bolí zuby. Takže je mi zima a jím jen polívky. Emily si po chvilce vzdoru vzpomene, že jsem jí včera upekla ke snídani koláč. Až to ji vyžene z vyhřáté postele. 

Rána už mi ale nevadí jako dřív. Dokonce ani ta pondělní! Jak řekla o víkendu mamka: "Ono to začalo všechno hezky vycházet". Nebylo to snadné, ale je to tak. Jít na volnou nohu jsem se rozhodla už před mnoha lety. Uspěchala jsem to. Rok jsem se potácela v nejistotě, jestli vůbec bude na konci měsíce co fakturovat. Nesmyslně jsem zkoušela svět módy, který mi ale přišel tak falešně pozlacený, že jsem musela vycouvat. Chtěla jsem prostě jenom psát. Ale klienti nepřicházeli.

Nastoupila jsem do knižního vydavatelství a hned v prvním měsíci zjistila, že se naše rodina rozroste. To, že práci, která se zvenčí mohla zdát jako vysněná, brzy opustím mi nevadilo. Chyběla mi volnost a v okovech pracovní doby jsem se cítila jako svázaná.

Skoro tři roky doma s Emily. Skoro tři roky, kdy jsem psala sem tam něco málo, ale hlavně na blog. A pak to přišlo. Jeden náhodný inzerát, na který jsem odpověděla v naprosto špatném rozpoložení, protože jsem si uvědomovala, že mi v životě psaní moc chybí. Asi po týdnu přišla ještě další nabídka na psaní článků. Nevěděla jsem, jak to časově zvládnu, ale neváhala jsem.

Mozaika se začala sestavovat a vytvářet skvělý obraz.

Tvrdý pád přišel po pár měsících. Nabrala jsem si toho moc. Měla jsem chuť si lehnout do postele a prostě jenom ležet. Nemůžu říct, že mi ubývaly síly, protože už nebylo, co by mi ubývalo. Trvalo to pár dní, ale pro mě to bylo velkým ponaučením. Nikdy nejde být 100% ve všem. Je potřeba těch svých 100 %, které můžeme životu dát, rozdělit. A tak se taky stalo.

Našli jsme rovnováhu - a množné číslo sem opravdu patří, protože to není jenom moje zásluha. A jen díky tomu teď můžu opravdu přiznat, že "ono to začalo všechno hezky vycházet".

Jsem nejen na volné noze, ale také na volné mysli a volném plánování vlastního času. Nic se neděje jen tak. A svoboda za všechny ty zkušenosti - lepší i horší - rozhodně stojí.

Pohádka bude až příští rok. Ale dvojnásobná!

Pohádka bude až příští rok. Ale dvojnásobná!

VIDEO: Jak vznikaly Příběhy obyčejného mateřství a o čem jsou?

VIDEO: Jak vznikaly Příběhy obyčejného mateřství a o čem jsou?