VLOG: Slavnostní banket ČT - seriál První republika - Módní přehlídka

VLOG: Slavnostní banket ČT - seriál První republika - Módní přehlídka

Obléknout si dlouhé šaty a kožíšek, doladit šperky a botami na podpatku, po dlouhé době se cítit jako skutečná dáma z dob minulých, které tak obdivuji. To byla moje sobota!

Na slavnostní banket ČT, který byl uspořádaný k příležitosti konce druhé série seriálu První republika, jsem vyrazila s kamarádkou. A protože dress code měl být inspirovaný prvorepublikovou módou, daly jsme si opravdu záležet. To však nebylo všechno, co bylo myšlenkou večera. Důležitou roli hrála udržitelná a pomalá móda (v rámci projektu #přišijknoflík), která byla právě pro První republiku typická. I tím jsem se nechala inspirovat, takže jsem oblékla vínové šaty z druhé ruky, které jsem si lehce přešila, a doplnila je již zmíněným kožíškem, který je úžasným sekáčovým úlovkem!

IMG_20171202_205615.jpg

Nepotřebuju desítky nových kousků, mám ráda věci, které jsou originální a kterým můžu dát druhou šanci. 

1a.jpg

Nebylo to poprvé, co jsem vynesla róbu, která vůbec nebyla ze salonu. I bílé saténové šaty s pelerínou, jaké jsem oblékla na akci Česko tropí hlouposti v Lucerně, byly ze second handu.

V rámci večera proběhly také dvě módní přehlídky. Jedna z nich ukázala šaty ze seriálu a druhá pak moderní oděvy. Podtext byl navíc charitativní, protože se dražily šaty ušité z topu, který původně patřil herečce Veronice Arichtevě, a také probíhá online dražba dalších kousků z přehlídek - například šatů, jako dělaných pro baletku, které vynesla úžasná Lucka van KotenVýtěžek jde ve prospěch Elpida o.p.s., která realizuje projekty podporující aktivní život seniorů. Sbor téhle obecně prospěšné společnosti na akci vystoupil a musím říct, že to byl skvělý zážitek! Sboristky můžete vidět ve videu!

VIDEO: Mlsat zdravěji? Jde to!

VIDEO: Mlsat zdravěji? Jde to!

VIDEO: VÁNOCE - První tipy na knižní dárky

VIDEO: VÁNOCE - První tipy na knižní dárky