Čím jsme byli v minulých životech? A byli jsme vůbec...?

Čím jsme byli v minulých životech? A byli jsme vůbec...?

Dnes musím začít rovnou otázkou, o které si pojďme podebadit v komentářích: Navrací se naše duše a prožívá jeden život za druhým? Co myslíte?

Sama v tomhle nemám moc jasno. Na jednu stranu reinkarnaci věřím, na druhou se mi příčí pomyšlení, že se nesetkáme s blízkými "tam někde nahoře", ale naprosto nevědomky v nových životech. Popravdě řečeno stejně nejasno mám i s tím "setkáním nahoře". Vždy, když mi odešel někdo blízký, se ve mě tahle záležitost rozbouřila, ale nikdy jsem nedošla k žádnému závěru, za kterým bych pevně stála.

Věřím tedy "v něco", sama moc nevím v co.

Kniha Soni Sirotkové - Sisi, rodokmen duše - mi zamotala hlavu ještě víc. Autorka se už řadu let zajímá o osud císařovny Alžběty (stejně jako já) a podařilo se jí seznámit s ženou, která dle regresivní terapie v jednom z minulých životů měla být právě krásná Sisi. Knížka je sestavená z výpovědí z návratů během terapie, ale nevěnuje se jen a pouze císařovně. Ukazuje i jiné životy duše Sofie, která podstupuje sezení s terapeutkou a později také s manželem.

Počítejme chvilku s tím, že v záležitosti reinkarnace máme všichni jasno a věříme. Pokud by totiž vše, co Sofie říká, byla pravda, pak by šlo o dechberoucí "svědectví". Setkala se s Ježíšem, dokonce držela tác s ovocem na dvoře Kleopatry, byla i obyčejnými lidmi... ale hlavně byla císařovnou Alžbětou Bavorskou.

Byla-li by to všechno pravda, pomohlo by nám její vyprávění pochopit, jaká Sisi byla. A také bychom zjistili, kolik polopravd a lží se o ní vypráví. Žena, která je dodnes známá jako jedna z nejkrásnějších šlechtičen, se zdála být trochu zvláštní. Byla ale spíše hodně nešťastná. Příčily se jí povinnosti, které vyplývaly z jejího postavení, toužila po lásce a mnohdy byla zklamaná, navíc na ni přísně dohlížela její tchyně Žofie Bavorská.

Prostřednictvím Sofie se nám otevírá například obraz toho, jak Sisi prožívala svůj svatební den. Byla vystresovaná, naštvaná, protože musela poslouchat příkazy Žofie, ale zamilovaná. Jestli to tak opravdu bylo, se už nikdy nedozvíme, nicméně i tak je zajímavé zkusit si připustit, že ano.

Autorka knihu sestavila zcela přehledně. Neztratíte se v ní, i když vypráví několik příběhů. Téma je samozřejmě kontroverzní, protože o existenci minulých životů si každý myslíme své, i tak je velice zajímavým vyprávěním, které možná naruší jistotu i těm nejurputnějším odmítajícím.

Regresivní terapie má totiž řešit problémy, které si do současného života přinášíme právě z životů minulých. V tom je kniha zajímavým ukazatelem, že by její příznivci mohli mít v lecčems pravdu. A nejen to. Jak je možné, že žena, která se nikdy nezajímala o historii, natož o osobu císařovny, vypráví detaily z jejího života, které přesahují vědomosti historiků...?

A teď se dejme do diskuze... Prožívá jedna duše více životů?

VIDEO: Moje anorexie + novela ke stažení zdarma

VIDEO: Moje anorexie + novela ke stažení zdarma

Každá matka má svou odvrácenou tvář! A jde o tom mluvit i s humorem...

Každá matka má svou odvrácenou tvář! A jde o tom mluvit i s humorem...