Oddechněte si s humorem. U Tuhýho tulipánu!

Oddechněte si s humorem. U Tuhýho tulipánu!

Tuhej tulipán je kniha českého autora Jaromíra Konečného, který už od 80. let žije v Německu. Tam působí jako performer ve stand up comedy, což je poměrně zásadní informace i k Tuhýmu tulipánu. Příběh je totiž psaný velice humorně, v jednání postav a na některých místech až skoro zbytečně groteskně, takže čtenář může nabýt dojmu, že jde o parodii. Největším příkladem je v tomto případě vrchní komisař Kokot, který je natolik hloupý, že by vraha nenašel, ani kdyby mu svou oběť zabil přímo před očima.

Je to nadsázka a je potřeba to tak brát...

Hlavní postavou je ale Leon, který se po pobytu v dětském domově a pak v pasťáku dostává do květinářství, kde má pracovat. Jenže co čert nechce, hned při prvním vstupu do obchodu, nalezne mrtvolu. A nejen ji. Poprvé se také setkává s krásnou Laurou - dcerou majitele květinářství.

Společně začnou na vlastní pěst pátrat, kdo zavraždil milovnici tulipánů. Navíc se mezi nimi postupně tvoří něco víc než jen přátelství...

Právě z pohledu Leona je kniha napsaná, což ji dělá zajímavou. Leonovy myšlenky se mísí s tím, co se odehrává, naprosto přirozeně. Je vtipný a zatímco někdy přemýšlí jako běžný náctiletý, jindy odhaluje svou citlivější stránku.

Tuhej tulipán je - jak je na knížce uvedeno - "pro mladý", s čímž určitě souhlasím. Pro nás, poněkud pokročilejší čtenáře, je ale výbornou detektivní oddechovkou, na jejímž konci beztak budete napjatí, kdo je vlastně vrahem.

Přepsali se, tak jsem tady...

Přepsali se, tak jsem tady...

VIDEO: Knihy Soni Sirotkové

VIDEO: Knihy Soni Sirotkové