Pokus o humor... bez humoru!

Pokus o humor... bez humoru!

Být rodič je někdy lehce na zbláznění. To musí uznat snad každý, koho tato životní role potkala. Dítka jsou milá, ovšem umí se taktéž proměnit třeba v rudé dupající stvoření vztekající se obvykle kvůli naprostému nesmyslu. Známe to, my mámy, všechny.

Proč si ale vsugerovávat, že na mateřských záležitostech je více starostí než radostí? Na to bychom se mohli zeptat autorky knihy Dokonalá matka je mýtus! Tahle žlutá brožura vás má pobavit. Asi teda. Vlastně ani moc nevím, co je jejím účelem. I když zapojím tu nejvyšší míru pohledu s nadsázkou, pořád v ní onen humor prostě nevidím.

Kniha si dává za cíl dokázat maminkám, že žádná matka není dokonalá, byť se tak mnohé tváří. Ano, každá z nás se s nějakou takovou někdy potká, v dětském centru, na cvičení nebo třeba na písku. Jejich výskyt je různorodý. Tvrdí o sobě, že jsou nejšťastnější na světě, že mají nejbáječnější děti a hlavně to, že všechno zvládají levou zadní. Jsou na zabití, to vám musím přiznat, a chcete-li jako rodič upadnout do hluboké deprese a pochybování o sobě, pak se s nimi stýkejte co nejvíce. Věřte ovšem, že i ony toho občas mají dost.

Vlastně tohle ani není špatný námět na humornou knihu... jenže v podání Virginie Duplessyové to prostě zábava není ani za mák.

Je to jen chorobné nadávání na mateřství, nic víc, nic míň. A nezachrání to ani poměrně zajímavé zpracování knihy.

VIDEO: Room Tour - Knihomolský koutek

VIDEO: Room Tour - Knihomolský koutek

VIDEO: PŘEČTENO - YA detektivka I holocaust I čtení pro mámy I Kafka I pohádka

VIDEO: PŘEČTENO - YA detektivka I holocaust I čtení pro mámy I Kafka I pohádka