Mateřské zákonitosti v praxi

Mateřské zákonitosti v praxi

Všimli jste si někdy, že jsou určité zákonitosti, které v mateřství dokonale platí? Můžeme dělat cokoliv, ale stejně se jim nevyhneme. Pro dnešek jsem vybrala 6 z nich a jsem upřímně zvědavá, jestli u nich budete souhlasně pokyvovat hlavou...

1. Zákon akce a reakce

V praxi to vypadá zhruba takto... Dítko si poručí vanilkovou zmrzlinu. Zaboří do ní sosáček, ale ve chvíli, kdy si všimne, že vy jste si dovolila vzít si jinou, okamžitě chce tu vaši. A vám pak nezbude, než se spokojit s tou, co jste nechtěla.

2. Matka = mineralog a botanik amatér

Z každé procházky se vracíte jako majitel kamenolomu s vřelým vztahem k přírodě. Tenhle kamínek se hodí, tamten klacík potřebuje a ten lupínek je tak krásný... jo a ještě natrhat kytičky mamince... ale jen ať si je nese sama, vždyť má zatím kapsy plné jenom šutrů, listí a jiného bordelu, který se lepí na špatně zabalené nedojedené lízátko.

3. Kolo, kočárek, autíčko, plyšáka nebo raději tři...

... to všechno se na procházku hodí... a to všechno pak tahá maminka.

4. Vystopují čokoládu na sto honů

Která matka tohle nezná... Chcete dítku korigovat množství snědených sladkostí, ale vás sem tam popadne mlsná. Ať už tajně nad dřezem v kuchyni, nebo sedíc na vaně v koupelně, občas se prostě cpeme čokoládou a snažíme se, aby to náš malý potomek nezjistil. Dejte si ale pozor, kdykoliv se poblíž může ozvat „Maminko, ty máš kočoládu?!“

5. Čistá podlaha = sci-fi

Vyluxujete, zametete... a do deseti vteřin se opět sem tam povaluje nějaký drobek. Zřejmě elektrostatika nebo co...

6. Ostrá jídla... třeba zákusky

Abych tady jen neplísnila ty naše miláčky. I v případě rodičů se objevují jistě podivné nuance. Přiznejte se, kdo nechtěl svému dítku dopřát ani kousek svého zákusku (pro jeho dobro, samozřejmě!), a tak tvrdil, že pálí? Hmmm? No nestyďte se, jsme přece lidi.

VIDEO: Přečteno za leden a únor: 3 knížky o módě, erotická detektivka atd.

VIDEO: Přečteno za leden a únor: 3 knížky o módě, erotická detektivka atd.

Pořád žiju udržitelně, ale mám co zlepšovat

Pořád žiju udržitelně, ale mám co zlepšovat