VIDEO: Londýn

VIDEO: Londýn

Anglie mě fascinuje čím dál víc. Na jednu stranu pozitivně svou krásnou architekturou a báječnou kosmopolitností, lidmi a mnohým dalším, na druhou stranu negativně nepořádkem na ulicích. Nejednou jsem viděla někoho, jak odhazuje odpadky na zem, a třeba i dva metry od odpadkového koše. Nechápu. 

Vloni jsme byli v Liverpoolu, letos v Londýně… a vypadá to, že pro tento rok ještě není Anglie v našich cestovatelských plánech konec.

Liverpool mě okouzlil. A to vůbec netvrdím proto, že mě tam moje drahá polovička požádala o ruku, nebo snad proto, že odtamtud pocházejí moji milovaní Beatles. Ano, jsem ovlivněná, ale i když odhlídnu od těchto faktů, Liverpool měl kouzlo přátelského města. Takového, kde si zkrátka najdete svůj oblíbeny bar (pro nás jednoznačně U Lennona) a snadno se zabydlíte (myslím někde v bytě či domě, ne v tom baru… i když...). Londýn byl úplně jiný. Neskutečně bohatý na různorodost lidí, stylů, kultur, náboženství. Ale také tak nějak businessově chladný.

My jsme si ho i tak užili. Ušli jsme cca dvěstětisíctřistapět kilometrů, z čehož se moje nohy dostávají doposud. To víte, jakožto kavárensko-kancelářský povaleč, jehož maximálním sportovním výkonem je dobíhání MHD, nejsem zrovna zdatná. Na druhou stranu v roli turisty nestojím tak úplně za prd. Sveřepě pobíhám po městě, kochám se a nasávám… atmosféru, samozřejmě.

Však se na to podívejte v novém videu…

Praktický tip na závěr

Kdybyste se chystali do Londýna, doporučuju si pořídit lítačku Oystercard. Koupíte ji ve speciálních automatech za 5 liber, přičemž ji musíte nabít. Když ale pak projedete během dne víc než 7 liber, tak dál už jezdíte zadarmo. Lítačky se nám takhle vyplatily už i v jiných městech (např. v Amsterodamu nebo právě v Liverpoolu). Nemusíte řešit, kolik zastávek kam popojedete, jak dlouho pojedete, ani kde koupíte jízdenky. Jediné, na co je potřeba si dát pozor, jsou pásma. Když si koupíte jen první (které vám ale směle po městě vystačí) a chcete jet někam dál, musíte si připlatit. Spoustu informací o Oystercard najdete na YouTube.

Londýnské outfity aneb Po dlouhé době se mi zalíbil trend

Londýnské outfity aneb Po dlouhé době se mi zalíbil trend

VIDEO: Zkouším brazilský keratin na vlasy

VIDEO: Zkouším brazilský keratin na vlasy