DIY: Podzimní dekorace ze slaměnek a moje drobné výrobní faux pas

DIY: Podzimní dekorace ze slaměnek a moje drobné výrobní faux pas

Víte, dělat DIY videa občas není zase taková sranda, jak by se mohlo zdát. I když…

To jsem takhle nedávno lepila slaměnky na tylovou látku nataženou ve vyšívacím kruhu. A v tom se stalo to nejhorší, co se vám při tvoření může stát… došly tyčky do tavicí pistole. Já vím, možná jste čekali něco horšího, třeba požár nebo tak, ale věřte, že v mém případě jsou izolepa a tavka moji nejlepší přátelé. Tudíž se schylovalo k problému, protože proběhla klapka a já jsem celou tvorbu zaznamenávala na kameru, přičemž šlo o druhý kruh a poslední slaměnky, co jsem vydyndala na babičce a hořel mi termín odevzdání videa (naštěstí samozřejmě zásadně nikdy nedělám věci na poslední chvíli).

Abych tak jako zachránila situaci, dávala jsem nataveného matroše míň, zato jsem tam slaměnky řádně přimačkávala.

Oddechla jsem si. Přilepeno, výsledek adekvátní představám. Vypla jsem kameru a chtěla kruh zvednout. Ejhle, nešlo to. Znovu jsem se pokusila. Nic. Ty suché kytky byly zespodu i s látkou přilepené ke kuchyňské lince. Zalomcovala jsem dekorací tak moc, že tyl nevydržel, popraskal a bylo nutné ho odstříhat. Na desce tak zůstaly dvě rostliny. Přilepené. Opravdu festovně.

Pokrčila jsem rameny a řekla si, že je to vskutku originální výzdoba a že holt budu tvrdit něco o uměleckém záměru. Pak jsem si ovšem představila, jak jde muž vařit (na mou obranu: baví ho to a dělá to lépe než já), bude chtít odendat zbytky mého tvoření (na to je dost zvyklý, protože věčně někde seškrabáváme zaschlé barvy)… a ono to nepůjde. Zkusí to znovu… a nic. V tu chvíli bych pravděpodobně z jeho výrazu měla záchvat smíchu, nicméně nutno uznat, že mít uprostřed kuchyňské pracovní plochy rostliny není zrovna praktické.

Musela jsem kytky odkutat nožem… škrábance jsem raději doposud nespočítala… Nicméně dekorace dobrá, ne? Mrkněte se na video, kde toto faux pas sice neuvidíte, ale víte, co se dělo v zákulisí :)

IMG_2709.jpg
Vyzkoušeno matkami: Ráno je lepší do školky posílat tatínka!

Vyzkoušeno matkami: Ráno je lepší do školky posílat tatínka!