Povzbuďme se navzájem aneb Trocha toho studijního stresu

Máme období státnic a maturit. Taky vás nějaká takováhle hrůza čeká? Já už mám jen 20 dní a bude (nebo nebude) ze mě magistra. Je zvláštní, že ve chvíli, kdy se má člověk učit, se najde řada neskutečně zajímavých záležitostí. Jde o záhadu mezi nebem a zemí, ale jakmile se mám učit, fascinuje mě naklizený byt, holub sedící na parapetu, děti hrající si na ulici, umyté auto a určitě by mě zaujala i jaderná fyzika... dokud bych se ji nemusela učit :)

Jelikož mě doma všechno rozptylovalo, vyrazila jsem dnes do parku, abych nachytala trochu té energie ze sluníčka. Krásně jsem si rozložila potřebné věci  usměvavý zvýrazňovač, mňamku, pití, lesk na rty a nutné zlo (vypracované otázky)... no a v tu chvíli začalo pršet...


Aby můj výjezd do krásných Sadů Svatopluka Čecha nebyl zbytečný, našla jsem útulnou cukrárnu a pokračovala v učení... no... když jsem zrovna neposlouchala výuku angličtiny, která probíhala u vedlejšího stolu, nesledovala lidi utíkající před deštěm, neprohlížela si krásné dortíky a nezkoumala, jak se mi v latte míchá mléko s kafem a na pěně poeticky praskají bublinky...


A z nenadání byly tři hodiny a musela jsem na nehty (bude samostatný článek o P-shine) a do solárka. Teď mám výčitky svědomí a pro změnu prokrastinuju u tohohle článku. Takže takový klasický předstátnicový proces. Na noc se povzbudím čokoládou a budu vše dohánět do ranních hodin.


Už jsem zkoušela v průběhu studia různé „povzbuzováky", jako je například Speed 8. A nic moc... sice se mi nechtělo spát, ale nemohla jsem se ani na nic soustředit. 

Nejlepší je asi prokládat učení kvalitním odpočinkem, co myslíte?

Přeji hodně štěstí, jestli vás taky čekají státnice, zkoušky nebo maturita! :)

A jak to máte vy? U čeho prokrastinujete? Jak se povzbuzujete k učení?

Včerejší vítěz a poražený mezi lesky

„Módní přehlídka" v Národním divadle