DIY: Domácí vanilkový cukr = zdravější i levnější

S vanilkovým cukrem, který je skvělý do moučníků, je to trochu složité. Schválně se mrkněte doma, jestli máte ve svých zásobách takový, který by vanilku viděl alespoň "z vlaku". Jestli najdete balíčky s nápisem vanilínový cukr, možná jej rovnou vyhoďte. O vanilce se v tomhle případě nedá vůbec mluvit, navíc do svých dobrot přidáváte dehet... jako fakt!


Zaručeně vás mnohé informace překvapí...

A přitom není nic snazšího, než si doma vyrobit vlastní vanilkový cukr, který bude vonět po skutečné vanilce, a dokonce vás vyjde levněji. Zkuste si totiž spočítat, kolik při koupi malých balíčků vlastně dáváte za 1 kilogram klasického cukru doplněného o nezdravou chemii...

Potřebovat budete pouze půl kilogramu cukru, jeden vanilkový lusk, nůž, misku, prkýnko na krájení a nádobu, která jde perfektně uzavřít.


Nejprve si lusk rozříznete na dvě části, jejichž obsah nožem vyškrábete a v misce přimícháte k cukru.


Aby žádné aroma nepřišlo nazmar, rozkrájíte i zbytek lusku na větší kousky (snadno je pak před použitím vyndáte) a ty také zamícháte do cukru.


Pak už stačí tento domácí vanilkový cukr uzavřít do nádoby a min. dva týdny neotevírat.


Podobně si můžete udělat také skořicový cukr (na 500 g cukru stačí asi 6 kousků skořice) nebo kmínovou sůl - půl kilogramu soli + 2 lžičky mletého a 2 lžičky celého kmínu.


Mimochodem... dneska mi blogger opět mění fotky. Nahrává je podivně zašedlé :(
Vám, co máte blog, se to také stává nebo je chyba někde u mě?

Mějte se moc krásně!

DIY: Inspirace knížkou Tvoříme ve vintage stylu

Improvizovaný jablečný koláč, který nám opravdu zachutnal!