Největší turistický "zážitek"? Jednoznačně Lennonova ulička v Kroměříži!

Jako správná fanynka The Beatles, jejíž platonickou láskou je John Lennon, jsem okamžitě zareagovala na nápis "Lennonova ulička", který jsem k mužově smůle zahlédla na informační tabuli s mapou, když se snažil určit sever a směr naší další cesty.
Po chvilce vzdorování mu nezbylo nic jiného, než uposlechnout mé tužby... Kdybych tak tušila, že mu tím dám možnost smát se mi ještě příštích deset let...


Vydali jsme se onu malou uličku hledat. Navigaci jsem přenechala na své drahé polovičce, která sebevědomě vyrazila se slovy "Je to přesně tudy", a v hlavě spřádala, co všechno asi v místě pojmenovaném po mém milovaném Johnovi bude. Už jsem viděla malby na zdech ve stylu Lennonovy zdi v Praze, krámky s knihami o tomto božím člověku a upomínkovými předměty s namalovanými lennonkami.

Jenže ulička nikde...

Po 15minutovém tápání muž prohlásil: "Asi ji zrušili nebo co" a jen pomocí výhrůžky, že dokud uličku neuvidím, z Kroměříže mě nedostane a jako rukojmí si vezmu naše společné dítě, se nechal přesvědčit k vyhledání další informační tabule.
Tam jsme zjistili, že náš cíl je úplně jinde. Dokonce mnohem blíž, než jsme si mysleli.

Konečně jsme ji zahlédli!
Respektive kovanou bránu, která je u jejího vstupu.

"Bude zamčeno!" prolétlo mi hlavou.

Velice obezřetně jsem vzala za kliku...

Chápu, že teď už napětím ani nedýcháte... :D
I já jsem byla na nervy...
Ovšem dýchám za dva, tak jsem se musela ovládnout, abych tomu nebohému stvoření nezastavila přívod kyslíku.

Bylo odemčeno!
Vstoupili jsme!

Malby, krámky, knihy ani upomínkové předměty se nekonaly.
Vlastně se nekonalo nic než smrduté místo, kam ústí větráky několika restaurací.
Ale protože je to přece LENNONOVA ulička, s vážností a úctou jsme ji prošli (což nám zabralo asi tak 15 vteřin) a se znatelným zklamáním na mé a velkým pobavením na mužově straně ji zase opustili.


Mám teorii, že v představenstvu sedí nějaký zarytý fanoušek Lennona, který prostě chtěl, aby se po této hvězdě v Kroměříži něco jmenovalo. Žel bohu k dispozici hold nebylo nic jiného.
Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Mějte fajn den!

Kopanec matce do žeber je ta nejlepší zábava!

Trojrecenze: Příliš mnoho informací škodí!