Kam se poděl stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel?

Kam se poděl stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel?

Tak já nevím... líbila se mi ta knížka nebo ne? Těžko říct. Dnes tedy o Stoletém staříkovi, který vylezl z okna a zmizel - knížce, která ve mě vzbudila hodně rozporuplné pocity.

Jednoho krásného dne jeden stařík, který má zrovna před oslavou stých narozenin, vyleze z přízemního pokoje domova důchodců a vydá se na cestu do neznáma. Tím se strhává lavina různých událostí, mezi nimiž nechybí ani krádež, omylem spáchaná vražda, chtěná vražda, útěky, nalezení nových přátel či pátrání policie.

Navíc se některé kapitoly vrací do minulosti hlavní postavy. A věřte nebo ne... ta je hodně bohatá. Alan, jak se stoletý stařík jmenuje, několik desetiletí de facto hýbal světem.

Představte si, že dokonce mohl i za vynalezení atomovky. Svým přístupem k životu mi stařík tak trochu připomíná Forresta Gumpa. Prostě si proplouvá a vše bere tak jak je, sem tam se setká s nějakou dobovou osobností (například se Stalinem) a nechtěně nebo chtěně něco ovlivní.

Což je zajímavé. Ale často taky tak trochu vleklé.

Slyšela jsem o téhle knížce, že je hodně čtivá, ale upřímně řečeno, mě tak nepřišla. Ani záchvaty smíchu se jaksi nedostavily. Jonas Jonasson tedy není autor pro mě. Analfabetku jsem vrátila do knihovny, protože po pár stránkách mi bylo jasné, že by se situace opakovala. A i když u staříka nejde o stoprocentní zklamání, raději si přečtu něco, co mě bude skutečně bavit.

Četli jste Staříka?

Líbil se vám?

Mějte se moc hezky!

"A nebudete se brát?" aneb Žijeme v hříchu!

"A nebudete se brát?" aneb Žijeme v hříchu!

Chodíme cvičit!

Chodíme cvičit!