Lucerna se vrátila v čase... aneb Česko tropilo hlouposti!

Lucerna se vrátila v čase... aneb Česko tropilo hlouposti!

Zavřete oči... a představte si prostory Lucerny prodchnuté historií, elegantní dámy, zdvořilé gentlemany, a to vše umocněné melodickou hudbou Sunny Swing Tria v čele se sympatickou Adélou Zejfartovou.

To a mnohem víc byla party Česko tropí hlouposti.

Program byl opravdu bohatý. Po příjemném posezení v kavárně Lucerna se hosté přesunuli do kinosálu, kde večerem provázela Pavlína Kvapilová, která stojí za celým projektem Elegantní Česko.

V jeho rámci vzniklo několik videí a právě ta zde byla mimo jiné představena. Tak jsme například poznali příběh Oldřicha Rosenbauma, který za První republiky vlastnil jeden ze dvou proslulých pražských módních salonů, nebo se přítomní muži naučili jak dámě správně líbat ručku.

Dále nechyběl ani tanec, přehlídka klobouků modistky Jolany Kotábové a ukázka korzetů od Riwy Nerony. Mezi čestnými hosty byla také nejznámější česká kosmetička Olga Knoblochová, která stála u zrodu značky Dermacol.

Zábava pak pokračovala opět v kavárně, kde bylo možné si příjemně popovídat i zatančit.

Outfit

Na tuto příležitost u mě zvítězily dlouhé saténové šaty s krátkou vlečkou, zlaté lodičky a kombinace perel, zlata a kamínků, přičemž nejvýznamnější je prstýnek po babičce. Právě ten jí před více než padesáti lety navlékl děda ve svatební den. A ať už je ve společném životě potkalo cokoliv, byli spolu až do konce. Tedy do letošního března, kdy nás necelé dva týdny po sobě opustili.

Byť původně mým doprovodem měla být má drahá polovička, které jsem dokonce opatřila velice elegantního motýlka, situace se změnila a večer byl úžasnou dámskou jízdou s mojí mamkou.

Z dob černobílých filmů se máme hodně co učit. V oblasti společnosti, módy i chování.

Sledujte Elegantní Česko a inspirujte se.

Jak jsem ke kadeřnickému traumatu přišla

Jak jsem ke kadeřnickému traumatu přišla

OOTD: První podzimní

OOTD: První podzimní