Denní rutina s 15měsíčním robětem... část II.

Denní rutina s 15měsíčním robětem... část II.

V minulém článku jsme skončili zametáním. Tak tedy po pár minutách se jej skutečně podaří dokončit a můžeme přejít na další aktivity. Emily pokryje čerstvě očištěnou podlahu vším, co má ve svých regálech s hračkami a literaturou. A tak se po celém obývacím pokoji válí leporela, plyšová zvířátka, hadrové panenky a další barevné předměty.

Mezitím se vrhám na chystání oběda. Ovšem okolo půl jedenácté mě malý človíček tahá za nohavici a dle pofňukávání poznávám, že je čas na spánek

.Chystám lahvinku a odebíráme se do ložnice. Odlehčím dítě od tepláčků či legin a pokládám je do postýlky. V tu chvíli mám cca pikosekundu, abych podala láhev, jinak jsem kárána.

Pije, já čtu. Zhruba pět minut, což znamená tak jednu stránku, ale každý kousek dobrý.

Následně měním prázdnou láhev za dudlík a uléhám do postele, k níž mám přiraženou postýlku. Předstírám spánek a v hlavě si opakuju "Nespi, nespi, nespi..."

Spím.

Dítko nikoliv. Věnuje se vlastním činnostem ve společnosti dvou koček a jednoho psa z čeledi ručně šitých. Probudím-li se čirou náhodou, nenápadně mžourám na potomka. Sedí, leží, někdy i stojí... a stále hovoří se svými přáteli. Klimbající náhle slyším oznámení, které je mířeno mě.

Nutnost upgreadovat plenu!

Plním rozkaz a opět si lehám. Znovu nečekaně zabírám a když se po několika minutách (občas desítkách minut) budím, robě spí. Rozvaleno na peřině. Beru tedy deku, kterou mám prozřetelně připravenou, a přikrývám malého spáče. Přesunuji se k psacímu stolu a cosi tvořím. Za minutu slyším, že dítě je v pohybu.

Spí... rozvaleno nejen na peřině, ale i na dece.

Přidávám grády topení. Děťátko chrní, já se peču.

Pokračování příště.

Mějte se moc hezky!

Denní rutina s 15měsíčním robětem... část III.

Denní rutina s 15měsíčním robětem... část III.

Denní rutina s 15měsíčním robětem... část I.

Denní rutina s 15měsíčním robětem... část I.