Zákaz vstupu s jídlem, psy... a dětmi!

Zákaz vstupu s jídlem, psy... a dětmi!

Sem tam narazím na článek týkající se pobytu dětí v kavárnách a kojení na veřejnosti. Jakožto ryzí kavárenský povaleč, který v zařízení tohoto typu strávil notnou dávku svého života a který na svět přivedl potomstvo, mám skutečnou potřebu se k oběma záležitostem vyjádřit.

A schválně, zda budete souhlasit či nesouhlasit...

1. Zákaz chození do kavárny s dětmi

Představte si, že je prý v některých kavárnách zakázáno vstupovat s dětmi, případně je obsluha při přítomnosti malých človíčků natolik "milá", že raději vyklidíte prostor. Nezlobte se na mě, ale kde to jsme, aby nám někdo říkal, kam s dětmi můžeme a nemůžeme. My, matky, potřebujeme alespoň trochu socializace, poněvadž není právě jednoduché celý den a v případě některých dítek mnohdy i noc zajišťovat kompletní pečovatelský servis a ještě při tom xkrát nadšeně zpívat Třpyť se, třpyť se, hvězdičko.

Osobně jsem nikdy neměla problém. Odnikud nás nevyhodili, ani nebyly žádné potíže. Ale... ruku na srdce, milé dámy s robátky... chce to soudnost i z naší strany. Věřte, že třeba u nás nyní není možná návštěva mnou oblíbené kočičí kavárny. Dobře vím, co by se dělo, když už Emily chodí... a běhá. Nebohá zvířátka by neměla šanci neutrpět újmu, obsluha nenaštvat se a já nezbláznit.

Je potřeba si uvědomit, že kavárna je oáza hovorů u kávy či dokonce pracovních a studentských povinností nikoliv hřiště.

Naše robě je v pohodě, zřejmě podělilo mé kavárnopovalečské geny. Sedí, věnuje se literatuře či detailnímu sledování lidí a elegantně usrkává čaj ze své lahve.

2. Kojení na veřejnosti

Nejsem úplně ten typ, který když kojil, zkrátka tasil. V případě, že na Emily přišel hlad, vše bylo provedeno decentně. Jsem stydlín a kojit neznamená, že se musím obnažovat. Kojila jsem tak klidně i v kavárně, kde stačilo vyhrnout oděv a rovnou na ono místo aplikovat dítě. Nikdo nic neviděl, robě bylo spokojeno.

Proti kojení na veřejnosti vůbec nic nemám. Vždyť je to naprosto přirozené. Hlavně je zarážející, že dmoucí ňadra de facto opouštějící prostor oděvu z důvodu hlubokého výstřihu muže potěší a ženy nezarazí, ale povinnost nenechat hladovět vlastní dítko ano.

Podivný svět, že?

A ještě jedna poznámka k tomu kojení.

Kde bychom to jako měli provádět?

Vzít dítě na toaletu?

Požádat obsluhu o paraván?

Nebo raději sedět doma na zadku, zpívat Třpyť se, třpyť se hvězdičko  a zůstat v izolaci, dokud potomstvo nepůjde minimálně na střední?

 

Mějte se moc krásně a určitě mi dejte vědět, co si o dnešních tématech myslíte.

Výjimečný karobový dort

Výjimečný karobový dort

I z nízkopodlažní tramvaje lze vystoupit letem střemhlav

I z nízkopodlažní tramvaje lze vystoupit letem střemhlav